Zadzwoń po Bezpłatną Poradę +48 603 665 051
lub napisz na lechtim@wp.pl
Hale z płyty warstwowej
Prężnie rozwijający się przemysł i usługi wymagają tworzenia coraz większej ilości przestrzeni dla produkcji lub magazynowania. Aby sprostać rosnącym oczekiwaniom rynku, buduje się praktyczne, nowoczesne hale z płyt warstwowych.
W Lechtim jesteśmy w stanie wykonać hale do różnych typów działalności, wykonane z płyty, w pełni dopasowane do potrzeb i oczekiwań Klienta.
Dlaczego jest to rozwiązanie cieszące się tak wielkim zainteresowaniem?
Ściana z płyty warstwowej – jak jest skonstruowana?
Ściany z płyty to lekkie, trwałe konstrukcje, które wznosi się w ekspresowym tempie. Składają się one z warstwowych prefabrykatów. Na zewnątrz znajdują się okładziny z blachy stalowej, a pomiędzy nimi umieszcza się specjalną izolację z pianki poliuretanowej, styropianu lub wełny mineralnej.
Płyty warstwowe jako ściany montuje się poziomo lub pionowo, co wymusza stosowanie odmiennych konstrukcji.
Do czego wykorzystuje się hale z płyt warstwowych?
Hale z płyty warstwowej zyskują coraz szersze grono zwolenników. Ich największym atutem jest różnorodność możliwych zastosowań. Konstrukcje tego typu sprawdzają się zwłaszcza w przemyśle, rolnictwie, sadownictwie i magazynowaniu. Chętnie używa się ich także do wznoszenia zabudowań stałych lub tymczasowych na eventy kulturalne lub wydarzenia sportowe.
Konstrukcje tego typu sprawdzają się jako supermarkety, obiekty przemysłowe, biura, garaże i warsztaty. Wykorzystuje się je również jako magazyny dla e-commerce i rolnictwa (na surowce, półprodukty i gotowe towary). Dzięki wprowadzeniu we wnętrzu odpowiednich instalacji, mogą one pełnić rolę chłodni lub mroźni.
Szeroka gama dostępnych płyt sprawia, że łatwo udaje się dopasować materiał do potrzeb konkretnego projektu.
Dlaczego hala z płyty warstwowej to dobre rozwiązanie dla biznesu i prywatnego użytku?
Płyty warstwowe to materiał dający olbrzymie możliwości przy budowie hal. Jest to produkt niezmiernie trwały, występujący w rozmaitych wariantach i grubościach, co pozwala na wzniesienie konstrukcji różnych rozmiarów – od małych, przydomowych garaży, po wielkie hale magazynowe lub markety.
Nowoczesne płyty warstwowe są niezmiernie trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Dzięki temu sprawdzają się jako materiał do wznoszenia ścian i dachów.
Płyta warstwowa z izolacją z wełny mineralnej stanowi nie tylko okładzinę zewnętrzną, ale także skuteczny materiał ocieplający. Pozwala to lepiej zabezpieczyć wnętrza przed niepotrzebnymi stratami energetycznymi, które generują dodatkowe koszty dla ogrzewania lub klimatyzacji. Tak zbudowane hale świetnie utrzymują stałą temperaturę we wnętrzu. Dzięki temu hale z płyty warstwowej nadają się do przechowywania warzyw, owoców lub innych rodzajów świeżej żywności w warunkach kontrolowanych.
Równocześnie płyta tego typu bywa stosowana jako praktyczna izolacja akustyczna, sprawnie wyciszająca pomieszczenia.
Konstrukcje z płyty warstwowej są zdecydowanie lżejsze niż zabudowania wznoszone z innych rodzajów materiałów, dzięki temu udaje się tworzyć nawet sporych rozmiarów hale. Dodatkowo płyta warstwowa jest prosta w montażu, co znacząco skraca czas niezbędny na wzniesienie budynku. A to przyczynia się do obniżenia kosztów budowy.
Warto pamiętać, że nowoczesne płyty warstwowe wyróżnia także atrakcyjna cena, znacznie niższa niż w przypadku innych materiałów. Razem z trwałością, staje się ona główną przyczyną, dla której obecnie hale z płyt warstwowych cieszą się olbrzymim zainteresowaniem inwestorów, potrzebujących jakości i optymalizacji kosztów.
Płyty warstwowe znajdujące się w naszej ofercie spełniają nawet największe oczekiwania. Idealnie nadają się do szybkiego wznoszenia wielkopowierzchniowych konstrukcji przemysłowych oraz niewielkich zabudowań przydomowych.
Zachęcamy do dokładnego poznania naszej oferty, a w razie jakichkolwiek pytań do kontaktu. Z chęcią pomożemy wybrać idealne rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb.
Hala z płyty warstwowej sprawdza się do budowy takich konstrukcji, jak:
- przechowalnie owoców i warzyw,
- obiekty przemysłowe i logistyczne,
- hale sportowe
- biura wolnostojące,
- warsztaty samochodowe i sklepy,
- ubojnie i mroźnie.
Najważniejsze korzyści z wyboru hali z płyty warstwowej:
- duża gama płyt – łatwość dopasowania materiału do potrzeb i wytycznych Klienta,
- szybki montaż, możliwy przez cały rok,
- wysoka odporność na warunki atmosferyczne,
- dach z płyty warstwowej jest jednocześnie okładziną oraz warstwą izolacyjną.