+48 603 665 051 / +48 601 956 627 lechtim@wp.pl

Przestrzeń dla murowanych hal magazynowych zmniejsza się, co łatwo dostrzec. Zapotrzebowanie na rynku magazynowym wypełnia nowy trend – modułowe hale stalowe.

Przy planowaniu nowych inwestycji, hale stalowe są częściej brane pod uwagę. Dlaczego tak się dzieje? Skąd bierze się popularność tej technologii? Budowlańcy mocno… stąpają po ziemi, a modułowa hala ze stali łączy wygodę z praktycznością. Składa się na to kilka filarów.

Modułowa hala ze stali to praktyczność i niższy koszt

To, co zbliża technologię starszą (mury- fot.1) i nowoczesną (stal- fot. 2) to zbliżony wykonywania koszt fundamentów, w tym – wykonania gotowych pokryć dachowych. Co ważne, koszty wznoszenia ścian zewnętrznych i wewnętrznych już przemawiają na korzyść hal stalowych.

Budownictwo tradycyjne – ściany murowane

Do wykończenia elewacji wybiera się płyty warstwowe, w jednym z 3 wariantów wypełnienia rdzenia:

– Styropianowy. Najtańsze rozwiązanie w tej grupie. Cechuje się przeciętnymi parametrami izolacyjnymi

– Piana poliuretanowa PIR/PUR. Nieco droższa opcja niż styropian. Z pewnością ma najdoskonalsze parametry izolacyjne. (Prawie 2x lepsze od styropianu, uwzględniając płyty o identycznej grubości ). Dodatkowo, decydując się na PIR, otrzymujemy odporność na ogień w klasie EI15- EI30, oraz klasę nierozprzestrzeniania się ognia NRO.

– Wełna mineralna. Ta z kolei ma najlepsze parametry ochrony przeciwpożarowej. Pod względem izolacyjnym wypada najsłabiej z prezentowanych opcji. Przy wyborze elewacji z płyt warstwowych, jest to rozwiązanie najbardziej kosztowne.

Oceniając 3 podstawowe rodzaje płyt warstwowych, a przy nich różne grubości płyt, mamy do wyboru kilka podstawowych grubości. Zaczynając od 40mm, możemy kończyć nawet na 250mm. Możemy wybrać rodzaj profilowania warstwy wewnętrznej i zewnętrznej blach okładzinowych. Szeroka paleta barw pozwala na wybór najlepszego koloru.

Hala stalowa – mniej wysiłku, więcej swobody

Przestarzałe wznoszenie ścian z pustaka to niestety, „goły mur”. Prócz elementu nośnego budynku nie zapewnia on nic więcej. Jego współczynnik przenikania ciepła jest 2x gorszy od płyt warstwowych (z rdzeniem styropianowym grubości 50mm). Chcąc uzyskać przyzwoitą termoizolację budynku, trzeba ocieplić budynek warstwą styropianu elewacyjnego. Budynek zyska wygląd dopiero po nałożeniu tynku elewacyjnego. To już trzecia (!) czynność, którą trzeba wykonać aby elewacja była zakończona. Mając na uwadze koszt robocizny, płacimy za 3 prace, wykonywane kolejno. Przy jednorazowym montażu płyt warstwowych, zyskujemy czas i pieniądze.

hala stalowa modułowa

Inwestorzy, którzy wybierają hale stalowe, doceniają krótszy czas realizacji całego przedsięwzięcia. Liczy się swoboda budowania o dowolnej porze roku. Budynki murowane nie zostawiają inwestorowi tej… przestrzeni na decyzję.

Hala stalowa – grunt do rozwoju inwestycji

Reagując na rosnące zamówienia z rynku, warto pozostawić opcję zwiększenia powierzchni magazynowej. Konstrukcja stalowa daje nam największe pole. Do popisu!

 

 

 

Kliknij by ocenić
[Total: 0 Average: 0]