+48 603 665 051 / +48 601 956 627 lechtim@wp.pl

Projektowanie hal stalowych

Zabudowania przemysłowe przybierają niezmiernie urozmaicone formy. W każdym przypadku ich wielkość, kształt i wyposażenie musi odpowiadać potrzebom konkretnej firmy lub branży.

W Lechtim realizujemy projekty na zlecenie klientów i dla nich tworzymy spersonalizowane zabudowania. Projektowanie hal stalowych nie ma dla nas żadnych tajemnic.

 Zadzwoń po Bezpłatną Poradę +48 603 665 051
lub napisz na lechtim@wp.pl

Do czego służy hala stalowa?

Hale stalowe w ostatnich latach stały się jednym z dość widocznych elementów krajobrazu w miastach i poza nimi. Ich głównym celem nie jest jednak pełnienie funkcji estetycznej dla pejzażu miejskiego lub wiejskiego.

Projektowanie hal stalowych ma za zadanie stworzyć przestrzeń wielofunkcyjną, przystosowaną do potrzeb konkretnego biznesu. Uniwersalność tego typu konstrukcji sprawia, że chętnie stawiają na nie przedsiębiorcy.

Do czego mogą się przydać hale stalowe?

Projektowanie hal stalowych 1

Funkcje konstrukcji ze stali – projektowanie hal stalowych

Projektowanie hal stalowych wymaga dokładnego określenia potrzeb danego przedsiębiorstwa lub branży.

Najczęściej konstrukcje tego typu wykorzystuje się dla potrzeb przemysłu i do magazynowania. Chętnie decydują się na wzniesienie takich konstrukcji również rolnicy. Hale stalowe pełnią funkcję przechowalni owoców, warzyw, nasion, środków ochrony roślin lub maszyn rolniczych.

Konstrukcje stalowe wykorzystuje się także do wznoszenia zabudowań tymczasowych, służących celom danego projektu lub wydarzenia. Mogą stworzyć zaplecze dla eventów artystycznych oraz miejsce do przechowywania rozmaitych towarów. Coraz częściej spotyka się mniejsze lub większe sklepy budowane właśnie w tej technologii.

W zależności od rozmiarów (niewielkie konstrukcje lub hale wielkopowierzchniowe) i zastosowanych materiałów, hale sprawdzają się do celów prywatnych, przemysłowych, magazynowych, logistycznych lub w branży eventowej.

Projektowanie hal stalowych 2

Projektowanie hal stalowych

Jak wygląda budowanie hali stalowej? Wszystko zaczyna się od dobrego projektu. W Lechtim realizujemy konstrukcje zgodne z wytycznymi klienta. Tworzymy od podstaw dedykowane rozwiązania, w pełni odpowiadające potrzebom danego biznesu.

Wszystko zaczyna się od przygotowania planu, uwzględniającego charakter przedsiębiorstwa. Dokładna analiza potrzeb pozwala na wzniesienie konstrukcji funkcjonalnej, wygodnej i dającej szansę na optymalizację kosztów.

Na co trzeba zwrócić uwagę, gdy rozpoczyna się projektowanie hal stalowych? Do najważniejszych kwestii zalicza się:

  • kształt i powierzchnię działki,
  • funkcję hali (produkcja, magazyn),
  • wyposażenie (maszyny, regały, wydzielenie stref funkcyjnych),
  • rodzaj składowanych towarów (świeża żywność, materiały niebezpieczne),
  • infrastruktura administracyjno-biurowa.

W przypadku zabudowań o charakterze magazynowym i przemysłowym warto już na etapie projektowania hali zagwarantować sobie możliwość późniejszej rozbudowy konstrukcji. Projektowanie hal stalowych pozwala bowiem na wznoszenie hal o dowolnym kształcie, a nawet na późniejszą modyfikację i reorganizację całego budynku.

Projektowanie hal stalowych 3

Budowa hali stalowej

Skorzystanie z usług profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem to gwarancja szybkiej i sprawnej budowy, przeprowadzonej zgodnie z zasadami wznoszenia konstrukcji stalowych oraz restrykcyjnymi normami bezpieczeństwa. Dbamy o perfekcyjne wykonanie oraz spełnienie wszystkich wymagań po to, żeby każda hala stalowa dobrze spełniała swoją funkcję.

Budowa hali stalowej przebiega znacznie szybciej niż w przypadku zwykłych konstrukcji murowanych. Generuje również znacznie niższe koszty.

Hale stalowe wznosi się z komponentów, odpornych na warunki atmosferyczne. Wysoka jakość, trwałość i termoizolacja budynku zależą oczywiście od zastosowania właściwych materiałów okładzinowych oraz solidnej konstrukcji. Można to zyskać, jeśli postawi się na projektowanie hal stalowych przez profesjonalistów.

Hale stalowe przybierają rozmaite formy. Rodzaj składowanych materiałów lub surowców, instalacje i maszyny muszą być zatem uwzględnione w dobrym projekcie hali stalowej.

W Lechtim działamy kompleksowo i metodycznie. Dopasowujemy projekt do potrzeb odbiorcy. Dla naszych klientów realizujemy hale jednonawowe i hale wielonawowe. Różnice w konstrukcjach dotyczą także dachu. Można bowiem wykonać dachy połaciowe jedno, dwu lub wielospadowe. Wszystko zależy od specyfiki projektu.

 

Lechtim – nowoczesne hale stalowe

Jednym z istotnych elementów oferty firmy Lechtim jest projektowanie hal stalowych oraz późniejsza realizacja stworzonego konceptu.

Wspieramy klientów na wszystkich etapach inwestycji. Pomagamy stworzyć idealną przestrzeń, dopasowaną do potrzeb każdego biznesu. Doradzamy w kwestii wielkości, kształtu oraz rozplanowania różnych instalacji we wnętrzach hali.

Projektowanie hal stalowych 5

Projektowanie hal stalowych – dlaczego warto wybrać ofertę Lechtim?

W naszych projektach myślimy globalnie, mając na uwadze stworzenie przestrzeni w pełni funkcjonalnych. Pamiętamy o tym, że dobra hala musi być wykonana zawsze z najwyższej klasy materiałów. Dzięki temu nasze konstrukcje wyróżniają się wybitną trwałością i nośnością, zapewniając optymalne warunki do produkcji lub magazynowania.

Stosujemy nowoczesne rozwiązania projektowe i wykorzystujemy nasze doświadczenie. W ten sposób projektowanie hal stalowych przebiega sprawnie, przy optymalizacji kosztów. Każdy projekt musi być bowiem w pełni dopasowany do potrzeb klienta. I my wiemy, jak to zrobić solidne, sprawnie i szybko.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu. Z chęcią pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie oraz zaprojektować halę, która sprawdzi się w każdym biznesie.

[elfsight_click_to_call id="1"]
Kliknij by ocenić
[Total: 1 Average: 5]